NB! Käesoleval lehel kajastatud maksude nimekiri kajastab vaid olulisemaid kehtivaid makse ning seega ei ole lõplik. Täiendavat infot maksude kohta leiate Eesti Maksu-ja Tolliameti lehelt ning ka Riigiteataja andmebaasidest.
Töötasud
- 20% kinnipeetav tulumaks
- 33% sotsiaalmaks
- 0,8% ettevõtja töötuskindlustus palkadelt
- 1,6% töötaja tasust kinnipeetav töötuskindlustus
- 2,0%/3,0% pensionikindlustus
- Tulumaksuvabamiinimum ühes kuus kuni 500 eurot (01.01.2018)
Käibelt
- Käibemaksumäär Eesti Vabariigis on 20%, välja arvatud erandid, mis on sätestatud Käibemaksuseadus (KMS) paragrahv 15
- Käibemaks raamatutelt, ravimitelt ning majutusteenustelt on 9%
- Käibemaks ekspordil ning ühendusesisese käibe puhul on 0%
- Maksuvaba käive (KMS paragrahv 16) – universaalne postiteenus, tervishoiu teenus,hambaraviteenus, kindlustus jm teenused
Vastuvõtukulud ning erisoodustuskulud
- Vastuvõtukulude maksuvaba piirmäär – kumuleeruvalt 32 eurot/kuus +2% palgafondist
- Maksud erisoodustustelt (kulutused oma töötajatele) 20% tulumaks (netosummalt arvestatakse maks 20/80) +33% sotsiaalmaks ;
o Näitena arvestatakse 100 euroselt erisoodustuselt tulumaksu 25.00 eurot + sotsiaalmaksu 41.25 eurot; Deklareerimisel arvestatakse maksud ühe eurosendi täpsusega
Ettevõtluses kasutatavad sõiduvahendid
- Alates 1. jaanuarist 2018 asendub fikseeritud erisoodustuse hind 256 eurot kuus sõiduauto mootori võimsusel põhineva määraga (kilovati hinnaga). Erisoodustuse hind on uuel sõiduautol 1,96 eurot kW kohta kuus ja üle 5 aasta vanusel sõiduautol 1,47 eurot kW kohta kuus. Sõiduauto mootori võimsuse (kW) leiab Maanteeameti liiklusregistrist või sõiduauto registreerimistunnistuselt (tehnilisest passist).
- Alates 1. jaanuarist 2018 ei ole enam võimalik erasõite hüvitada arvestuse alusel. Seetõttu ei ole vajalik ka sõidupäeviku pidamine. Samas kui tööandja tahab tõendada sõiduauto kasutamist üksnes ettevõtluses ja töösõitude tarbeks, siis on võimalik sõidupäevikut pidada (nt elektroonilist GPS-sõidupäevikut vm). Kui on tõendatud, et tööandja võimaldab sõiduautot kasutada üksnes töösõitudeks, siis erisoodustus ei teki.
- Erisoodustuse deklareerimine ei muutu ja tööandja sõiduauto erisoodustus deklareeritakse maksudeklaratsiooni vorm TSD lisal 4 iga järgneva kuu 10. kuupäevaks. Erisoodustuse maksukohustus tasutakse tavapäraselt TSD alusel.
- Isiklike sõiduvahendite kasutamisel makstav maksimaalne maksuvaba hüvitis on 0.3 eurot/km ja mitte rohkem kui 335 eurot/kuu.Kompensatsioni eelduseks on sõidupäeviku täitmine.
- Erandina saab kuludokumendi alusel isikliku sõiduauto kulutused hüvitada, kui minnakse isikliku sõiduautoga lähetusse ning nende kulude hüvitamisel lähtutakse nn lähetuste määrustest.
Dividendid
- Dividendid maksustatakse Eestis 20% ettevõtte tulumaksuga. Netosummalt on arvestus 20/80
- 10 000 eurose väljamakse puhul tekib tulumaksukohustus 2500.00 eurot
MKS alusel määratud trahvid jms.
MKSi alusel määratud trahvid, sunnirahad, maksuintressid maksustatakse tulumaksuga 20%